CEB - OPA
ONLINE
13.11.2015 | Filip Lefenda

Hráč a Trenér měsíce: Oceněnými za měsíc říjen jsou Jan Pázler a Petr Uličný s Radimem Kučerou

Praha – Ligová fotbalová asociace vyhlásila nejlepším fotbalistou za uplynulý měsíc královéhradeckého útočníka Jana Pázlera, jenž v šesti říjnových kolech nasbíral sedm přesných zásahů a osamostatnil se na čele tabulky druholigových střelců. Znojmo se v říjnu prodralo na vedoucí post Fotbalové národní ligy a postupně si pod vedením trenérů Petra Uličného s Radimem Kučerou vypracovalo pětibodový náskok.

Hráč měsíce – Jan Pázler (FC Hradec Králové)

Hradec Králové se po svém pádu z nejvyšší soutěže zpočátku trápil, nyní se však zdá, že se Východočeši rozjeli, možná i vstříc první lize. Říjen nepřinesl v podání Hradce jediný prohraný zápas, tým navíc našel svého střelce. Jan Pázler se opravdu činil - v říjnu vsítil hned sedm gólů! Aktuálně je čtyřiadvacetiletý útočník s jedenácti přesnými zásahy na čele tabulky druholigových střelců s naprosto luxusním pětigólovým náskokem na druhého Budínského z Karviné.

Rodák z Náchoda přišel do Hradce před sezónou ze Znojma a podepsal zde dvouletou smlouvu s opcí. S velkým fotbalem začínal v roce 2011 v pražské Slavii, odkud se následně přesunul nedaleko na Duklu, kde poté dvě sezóny ještě hostoval z Jablonce. Oblékal také reprezentační dres, když si zahrál dva zápasy za českou osmnáctku a tři za jednadvacítku. Minulou sezónu nastřílel Pázler ve Znojmě, kde působil jako náhrada za Václava Vašíčka, v devětadvaceti zápasech devět branek. Tuto metu letos překonal již v první půlce soutěže.

Proč Jan Pázler?

V šesti říjnových kolech o sobě dal Pázler vědět ve třech utkáních, a sice těch domácích. Znamená to tedy, že když už se prosadil, nezůstalo nikdy jen u jedné branky. V odložené dohrávce s Varnsdorfem, jenž skončila divokým výsledkem 4:4, zaznamenal perspektivní útočník hattrick. Toho dokázal docílit v rozmezí pouhých čtrnácti minut. Další dva zásahy přidal v duelu s Vyšehradem, kdy nejprve ve 24. minutě otevřel skóre po dobré přihrávce Černého. Druhá trefa se zrodila o po centru Malinského na přední tyč o čtrnáct minut později.

V posledním říjnovém kole pak pod lízátka přijel Třinec, kterému votroci nasázeli pět branek. Jan Pázler v tomto klání obstaral třetí a čtvrtý gól, přičemž je opět dělilo pouhých sedm minut. Pro úplnost dodejme ještě další říjnová utkání Hradce, ve kterých se však Pázler už neprosadil. S Českými Budějovicemi doma Východočeši remizovali bez branek, venkovní výjezdy do Opavy a Karviné pak skončily těsnou výhrou 1:0. "Zabrzdila nás epidemie, ale potom jsme se začali rychle rozjíždět a tím, že šly zápasy rychle za sebou, jsme neměli ani čas myslet na cokoliv jiného a nabrali jsme dobrou formu. Doufám, že ji ve zbývajících dvou utkáních potvrdíme," přeje si před zbytkem podzimní části Hráč měsíce Jan Pázler.

Nadcházející ligový program Jana Pázlera:

15. kolo: FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem (15.11.2015, 15:00)
16. kolo: FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko (22.11.2015, 14:30)
17. kolo: FK Pardubice – FC Hradec Králové (jaro 2016, termín bude upřesněn)
18. kolo: FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc "B" (jaro 2016, termín bude upřesněn)

Trenéři měsíce – Petr Uličný a Radim Kučera (1.SC Znojmo FK)

Popředí Fotbalové národní ligy bylo dlouho nesmírně vyrovnané a žádný z týmů neměl svou výsostnou pozici před žádným kolem jistou. To už ale neplatí. Znojmo zaznamenalo v říjnu skvělou šňůru pěti zápasů bez prohry, celkově posbíralo třináct z patnácti možných bodů a osamostatnilo se na čele s pětibodovým náskokem na své pronásledovatele z Karviné a Sokolova. Silnou stránkou jihomoravského celku je zejména produktivita. Znojemští doteď nastříleli už třicet branek, což je nejvíce z celého startovního pole Fotbalové národní ligy. Jen pro srovnání - v tomto ohledu druhé Ústí nad Labem jich má na svém kontě čtyřiadvacet.

Byla to v létě zajímavá rošáda. Někdejší opavský asistent Radim Kučera převzal místo kouče Znojma, kde nahradil Ludevíta Grmelu, jenž pro změnu obsadil právě Kučerův post v kádru Slezského FC, kde nyní asistuje Janu Baránkovi. Ve Znojmu vytvořil Kučera duo se zkušeným Petrem Uličným. Právě on je z důvodu absence Kučerovy patřičné licence veden jako hlavní trenér, fakticky má ale v týmu funkci mentora, resp. jakéhosi rádce.

Pětašedesátiletý Petr Uličný má pochopitelně podstatně větší trenérské zkušenosti. Populární "John" si jako fotbalista nikdy nezahrál v zahraničí, oblékal dresy Sparty, Plzně a Olomouce. Jako kouč byl nejvíce spjat s olomouckou Sigmou, kde střídavě působil, a se kterou v sezóně 2011/2012 triumfoval v národním poháru. Dále trénoval Uničov, Havířov, Zlín, Brno, Ostravu, Plzeň, Opavu, Žižkov, Hradec Králové, Zlín, HFK Olomouc a slovenský Ružomberok. Není toho málo, kde Uličný zanechal svou stopu. Jednačtyřicetiletý Radim Kučera je bývalý obránce, odchovancem Vigantic. Ve své profesionální kariéře prošel kluby jako Dukla Hranice, Frýdek-Místek, Opava, Sigma Olomouc, a zahrál si také v německém Bielefeldu.

Proč Petr Uličný a Radim Kučera?

Znojmo uteklo v říjnu svým soupeřům a je najednou aspirantem na postup do nejvyšší soutěže. Říjen přitom začal pro lídra zlatým bodem z půdy Pardubic, kde hosté vyrovnávali lobem Nepožitka až v poslední minutě zápasu. O týden později už se zrodily znojemské tři body, když na jih Moravy přijel poslední Varnsdorf. Kanonýr Šamánek oklestil poločasovou přestávku dvěma góly a stanovil výsledek 2:0. Po tomto vítězství poskočil tým Uličného a Kučery na první místo tabulky druhé nejvyšší soutěže.

Poté následovat výlet do Frýdku-Místku. V 19. minutě unikl Žondra po levé straně a svůj únik následně zakončil přesnou trefou. Pojistku pak tři minuty před koncem duelu přidal Njire, který se trefil z přímého kopu. Týden poté hráli Znojemští opět před svým publikem. Bitva s Táborskem slibovala ofenzivní podívanou, která nakonec nabídla šest branek. Čtyři z nich obstarali domácí a po další výhře opět o něco navýšili svůj bodový zisk. Říjen pak zakončilo Znojmo dalším domácím střetnutím, tentokrát s Českými Budějovicemi. Také v tomto případě splnili Moravané roli favorita a po výsledku 3:1 se s pětibodovým náskokem definitivně osamostatnili na čele tabulky.

Nadcházející ligový program Petra Uličného a Radima Kučery:

15. kolo: 1.SC Znojmo FK – Slezský FC Opava (13.11.2015, 17:30)
16. kolo: MFK OKD Karviná – 1.SC Znojmo FK (21.11.2015, 13:30)
17. kolo: 1.SC Znojmo FK – FK Ústí nad Labem (jaro 2016, termín bude upřesněn)
18. kolo: FK Fotbal Třinec – 1.SC Znojmo FK (jaro 2016, termín bude upřesněn)

Novinky

9. kolo: Frýdek přivítá Vítkovice od půl čtvrté
23.9.2016 | U zápasu 9. kola mezi Frýdkem-Místkem a Vítkovicemi došlo k drobné změně termínu. Hrát se bude v sobotu 1. října od 15:30 hodin.
8. kolo: Táborsko se Znojmem o půl hodiny dříve
21.9.2016 | Sobotní zápas 8. kola mezi Táborskem a Znojmem začne o půl hodiny dříve, než bylo původně plánováno, tedy v 16 hodin.
Momentem 6. kola vítězství Opavy v Pardubicích
20.9.2016 | Vloni byl Slezský FC Opava jediným týmem, který venku ani jednou nevyhrál, letos jsou však Opavští pod trenérem Skuhravým venku úspěšní. V Pardubicích udeřili v krátkém sledu ze dvou rohových kopů a fanoušci jejich počínání zvolili momentem 6. kola.
11. kolo: Duel Znojmo – Varnsdorf v TV
20.9.2016 | Utkání 11. kola mezi týmy Znojma a Varnsdorfu bylo zařazeno do televizního vysílání. Z tohoto důvodu došlo ke změně termínu z původní neděle 16. října na středu 12. října. Duel začne v 17 hodin.
10. kolo: V TV také Budějovice s Opavou
9.9.2016 | Živě bude vysíláno také měření sil mezi Českými Budějovicemi a Opavou, a sice ve středu 5. října od 17 hodin.